• QNAP TS-1886XU-RP-D1622-8G

Kod producenta: TS-1886XU-RP-D1622-8
Brak towaru
15107.24
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h (jeśli towar jest dostępny w magazynie)
Cena przesyłki 0
Kurier 0
Dostępność 0 szt.
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

Ekonomiczne rozwiązanie NAS z automatycznyn tieringiem danych na potrzeby wirtualizacji oraz aplikacji korporacyjnych z intensywnym przetwarzaniem danych.

 

Jak przystało na wydajne i ekonomiczne rozwiązanie NAS zaprojektowane dla przedsiębiorstw urządzenie TS-1886XU-RP jest przeznaczone do montażu w stelażu o wysokości 2U i udostępnia 12 wnęk na dyski 3,5 cala i 6 gniazd na dyski SSD. Dodatkowo, napędzany procesorem Intel® Xeon® D z maksymalnie 128 GB pamięci DDR4 ECC (Error Correcting Code) model TS-1886XU-RP oferuje wydajność klasy serwerowej i najwyższy poziom niezawodności. Preinstalowana dwuportowa karta sieciowa 10GbE SFP+ nie tylko wspiera aplikacje wymagające wysokiej przepustowości, ale także obsługuje protokoły RDMA/RoCE w celu zwiększenia wydajności i zmniejszenia zużycia mocy obliczeniowej procesora. Ponadto skalowalne urządzenie TS-1886XU-RP spełnia wciąż rosnące potrzeby w zakresie przechowywania danych oraz oferuje zaawansowane funkcje biznesowe w zakresie uproszczonego zarządzania danymi i infrastrukturą IT, w tym zapasowej alokacji SSD, wszechstronnej obsługi wirtualizacji, łączności sieciowej definiowanej programowo i wirtualnego przełączania, opartej na źródle deduplikacji danych QuDedup, elastycznych usług bramy pamięci w chmurze i wielu innych.

 

Pamięć DDR4 ECC wykrywa i koryguje błędy pamięci na poziomie pojedynczych bitów, oferując wysoką niezawodność dla newralgicznych aplikacji.

 


Obsługuje buforowanie SSD w celu zwiększenia wydajności operacji IOPS, technologię Qtier, która automatycznie relokuje dane zależnie od częstości dostępu, oraz definiowaną programowo zapasową alokację SSD w celu ograniczenia wzmożonego zapisu na dyskach SSD, optymalizacji ich wydajności i wydłużenia okresu eksploatacji.

 

Dwa porty 10GbE SFP+ SmartNIC z obsługą RDMA przyspieszają udostępnianie dużych plików i intensywne transfery danych.


 

Rozszerzalność magistrali PCIe umożliwia zastosowanie kart 10GbE/ 25GbE/ 40GbE, QM2, Fibre Channel lub kart graficznych w celu zwiększenia potencjału zastosowań.

 

 

Obsługuje przechowywanie rozwiązań wirtualizacyjnych opartych na VMware®, Citrix®, Microsoft® Hyper-V® i Windows Server® 2019 oraz hostowanie niezależnych maszyn wirtualnych i skonteneryzowanych aplikacji.

 

 

Udostępnia wszechstronne funkcje zarządzania zabezpieczeniami serwera NAS oraz bezpieczny portal informujący nieustannie o stanie serwera NAS. Obsługuje dyski samoszyfrujące (SED).

 

Ekonomiczne rozwiązanie NAS z mocnym procesorem Intel® Xeon® D

Serwer TS-1886XU-RP wyposażono w procesor Intel® Xeon® serii D-1600 z maksymalnie 128 GB pamięci DDR4 ECC i redundantny zasilacz, dzięki czemu oferuje ono wydajność i niezawodność klasy serwerowej jako ekonomiczne rozwiązanie NAS dla wymagających środowisk IT w przedsiębiorstwach. Podłączenie wielu obudów rozszerzających QNAP lub włączenie Virtual JBOD (VJBOD) w celu wykorzystania innego serwera NAS firmy QNAP pozwala na łatwe rozszerzanie pojemności modelu TS-1886XU-RP w celu spełnienia szybko rosnących potrzeb w zakresie przetwarzania danych przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności budżetowej.

Pamięć ECC uprzedza uszkodzenia danych, zapewniając niezawodność

W modelu TS-1886XU-RP zastosowano pamięć ECC, która potrafi wykrywać i korygować błędy pamięci na poziomie pojedynczych bitów w chwili ich występowania, co zapobiega przestojom i utracie danych, i ma kluczowe znaczenie dla zawsze działających, serwerowych aplikacji o znaczeniu krytycznym. Urządzenie TS-1886XU-RP obsługuje kości pamięci DDR4 typu dual-channel w czterech gniazdach typu Long-DIMM. Użycie sparowanych modułów pamięci umożliwia modelowi TS-1886XU-RP wykorzystanie architektury dual-channel do zwiększenia wydajności. Można także dostosować konfigurację pamięci (obsługuje do 128 GB pamięci RAM) w urządzeniu TS-1886XU-RP, aby uzyskać większą wydajność na potrzeby dynamicznie zmieniających się obciążeń, takich jak wirtualizacja.

Hybrydowa struktura HDD + SSD optymalizuje wydajność i wykorzystanie pamięci masowej

Urządzenie TS-1886XU-RP skonstruowano w oparciu o wyjątkowe komponenty sprzętowe i rozszerzalną architekturę, zapewniając w ten sposób optymalną wydajność i elastyczność z myślą o realizacji potrzeb biznesowych w różnych zastosowaniach.

Buforowanie SSD i automatyczna relokacja umożliwiają stale zoptymalizowaną efektywność pamięci masowej

Od kiedy ceny dysków SSD znacząco spadły, a ich pojemność i wydajność istotnie wzrosły, organizacje mogą sobie pozwolić na korzystanie z zalet dysków SSD. Dzięki sześciu natywnym gniazdom na 2,5-calowe dyski SSD oraz opracowanym przez QNAP funkcjom obsługi SSD, model TS-1886XU-RP może maksymalizować wydajność, pozostając jednocześnie rozwiązaniem wysoce ekonomicznym.

Zapas alokacji dysków SSD Przyspieszanie pamięcią podręczną SSD Technologia Qtier do automatycznej relokacji danych
Skonfigurowanie zapasu alokacji SSD (1% - 60%) pozwala zapobiec problemowi wzmożonego zapisu oraz poprawić szybkość losowego zapisu na dyskach SSD i ich trwałość. Potencjalnie można osiągnąć wydajność i niezawodność zbliżoną do dysków SSD klasy korporacyjnej, używając ekonomicznych dysków SSD klasy konsumenckiej! Umożliwia buforowanie SSD w celu zwiększenia wydajności IOPS i minimalizowania opóźnienia dla woluminu pamięci masowej. Ta funkcja doskonale nadaje się do zastosowań wymagających wydajności operacji we/wy, w tym baz danych i wirtualizacji. TS-1886XU-RP obsługuje także pamięć podręczną tylko do zapisu oraz pamięci podręczne SSD w konfiguracji RAID 5/6 w celu optymalizacji wydajności i buforowania pamięci. Technologia Qtier steruje relokacją danych w pamięci masowej, ciągle optymalizując rozmieszczenie danych na wydajnych dyskach SSD i pojemnych dyskach HDD, zależnie od częstotliwości dostępu. Monitorująca operacje we/wy technologia Qtier może rezerwować miejsce w rodzaju pamięci podręcznej na dysku SSD w celu obsługi skoku operacji we/wy w czasie rzeczywistym.

 

Podwójne łącze 10GbE optymalizuje transfer danych o wysokiej szybkości i obsługuje protokół RDMA/RoCE

Model TS-1886XU-RP jest dostarczany z preinstalowaną dwuportową kartą sieciową 10GbE SFP+ Smart NIC przeznaczoną do lepszej obsługi zastosowań wymagających dużej przepustowości, takich jak centra przetwarzania danych i wirtualizacja. Karta sieciowa 10GbE Smart używa kontrolera sieciowego Broadcom BCM57412 NetXtreme®-E, który obsługuje protokół RDMA over Converged Ethernet (RoCE and RoCEv2), umożliwiając danym pomijanie ogólnych sterowników sieciowych i warstwy gniazd oraz ich bezpośrednie przesyłanie do serwera ESXi i bufora pamięci masowej. Technologia RoCE może poprawić wydajność serwera NAS, obniżając przy tym wykorzystanie procesora przez aplikacje korzystające z sieci Ethernet, co jest doskonałym rozwiązaniem dla dużych transferów danych z niskim opóźnieniem i wysoką szybkością.

Wysoka wydajność operacji we/wy dzięki gniazdom PCIe

TS-1886XU-RP wyposażono w cztery gniazda PCIe Gen3 x4 (w jednym z nich jest preinstalowana dwuportowa karta sieciowa 10GbE), które umożliwiają zwiększenie potencjału zastosowań za sprawą kart rozszerzeń.

Uwaga: W montowanym w stelażu 2U modelu serwera NAS używane są karty graficzne o niskim profilu.

image

Karty graficzne

Model TS-1886XU-RP obsługuje niskoprofilowe karty graficzne, które nie wymagają zasilania zewnętrznego, w celu zwiększenia wydajności przetwarzania obrazów w systemie QTS i maszyny wirtualnej (za pomocą GPU Passthrough).

Uwaga: Gdy karta graficzna jest używana przez aplikację Virtualization Station, serwer NAS tymczasowo wstrzymuje akcelerację sprzętową transkodowania w systemie QTS (i na odwrót).

image

Karty sieciowe 10GbE/25GbE/40GbE

Zainstaluj karty zapewniające ogromną przepustowość do obsługi zadań intensywnie korzystających z danych, takich jak wirtualizacja, transmisje dużych ilości danych oraz szybkie tworzenie i odtwarzanie kopii zapasowych.

image

Karty QM2 M.2 SSD/10GbE

Wzbogaca serwer NAS o możliwość buforowania M.2 SSD lub łączność10GbE (10GBASE-T) w celu uzyskania zoptymalizowanej wydajności i przepustowości.

image

Karty rozszerzeń SAS

Zaprojektowane w celu łączenia urządzenia TS-1886XU-RP z jednostkami rozbudowy REXP w celu zwiększania pojemności pamięci masowej przez dodawanie nawet 128 dysków SAS/SATA.

 

Zintegrowany serwer do hostowania maszyn wirtualnych i kontenerów

Bez względu na swoje potrzeby w zakresie wirtualizacji, możesz liczyć na pełną obsługę wirtualizacji przez aplikacje Virtualization Station i Container Station. Możesz używać funkcji Sieć i przełącznik wirtualny do alokowania odpowiednich fizycznych zasobów sieciowych dla maszyn wirtualnych, kontenerów i serwera NAS w celu uproszczenia wdrożeń w sieci.

Virtualization Station

Uruchamiaj równolegle wiele maszyn wirtualnych z systemami Windows®, Linux®, UNIX® i Android™, uzyskując do nich dostęp przez przeglądarkę internetową lub mechanizm VNC (Virtual Network Computing). Firmy mogą uruchamiać zwirtualizowane aplikacje serwerowe na jednym serwerze NAS bez konieczności instalowania dodatkowych serwerów fizycznych.

 

Container Station

Wypróbuj lekkie technologie wirtualizacji LXC i Docker®, pobieraj aplikacje z wbudowanego repozytorium Docker Hub Registry®, importuj i eksportuj kontenery oraz twórz rozbudowane mikrousługi.

 

 

 

Jednostki LUN iSCSI oparte na blokach: Idealna opcja pamięci masowej dla wirtualizacji

Urządzenie TS-1886XU-RP obsługuje oparte na blokach jednostki LUN typu iSCSI LUN i jest zgodne ze środowiskami wirtualizacji VMware®, Citrix®, Microsoft® Hyper-V® i Windows Server® 2019, stanowiąc wysoko-wydajne i ekonomiczne rozwiązanie pamięci masowej. Model TS-1886XU-RP obsługuje także VMware VAAI i Microsoft ODX w celu zwiększania wydajności przez przejęcie obciążenia serwerów ESXi i Hyper-V oraz plug-in QNAP vSphere Client, który charakteryzuje ulepszona wydajności operacyjna i zaawansowane funkcje zarządzania w zastosowaniach wirtualizacyjnych.

Elastycznie i ekonomicznie przenieś dane firmowe do chmury

TS-1886XU-RP doskonale integruje serwer NAS z głównymi usługami chmurowymi. Wdrażając bramy pamięci w chmurze i włączając lokalne buforowanie na serwerze NAS, możesz bezproblemowo korzystać z chmury do przechowywania danych, tworzenia kopii zapasowej i odzyskiwania z dostępem o niskim opóźnieniu, udostępniając innowacyjne doświadczenia z chmurą hybrydową.

HybridMount oparta na plikach brama do chmury

Elastycznie zwiększaj pojemność pamięci masowej, podłączając do pamięci w chmurze. Możesz wykorzystać aplikacje systemu QTS do zarządzania plikami w chmurze i plikami multimedialnymi oraz do edycji tych plików. Aplikacja HybridMount idealnie nadaje się dla serwera plików, pracy zespołowej online i analiz danych na poziomie plików.

 

 

Usługa VJBOD Cloud oparta na blokach brama do chmury

Usługa VJBOD Cloud obsługuje podłączanie pamięci obiektów w chmurze jako woluminu opartego na blokach lub jednostki LUN na serwerze NAS. Oparta na blokach transmisja danych przesyła losowe dane i duże pliki do chmury blokowo i przesyła tylko późniejsze zmiany w blokach woluminu lub jednostki LUN, takie jak dodania, modyfikacje lub usunięcia. Takie działanie idealnie nadaje się do korporacyjnych zastosowań z wymaganiami w zakresie transmisji dużych plików, takich jak bazy danych woluminy maszyn wirtualnych i filmy.

 

Kompletne planowanie kopii zapasowych

Serwer TS-1886XU-RP stanowi niezawodne i elastyczne rozwiązanie do tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych, pozwalające organizacjom ekonomicznie i wydajnie realizować rutynowe zadania obsługi kopii zapasowych.

 

 

 

HBS

Konsoliduje funkcje tworzenia kopii zapasowych, przywracania i synchronizacji (przy użyciu protokołów RTRR, rsync, FTP, CIFS/SMB), umożliwiając łatwe przesyłanie danych do systemów lokalnych, zdalnych i chmurowych w ramach kompleksowego planu przechowywania danych i odzyskiwania po awarii.

 

 

 

 

Migawki woluminów i jednostek LUN

Migawki są nieodzownym elementem zabezpieczeń danych serwera NAS, a zastosowane w nich przetwarzanie na poziomie bloków pozwala skutecznie chronić dane w obliczu coraz powszechniejszych zagrożeń ze strony oprogramowania ransomware. Model TS-1886XU-RP obsługuje maksymalnie 256 migawek na wolumin lub jednostkę LUN i maksymalnie 1024 migawki na serwer NAS.

 

 

 

 

 

 

Kopie zapasowe maszyn wirtualnych

TS-1886XU-RP idealnie nadaje się do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych, dzięki wysokiej wydajności, olbrzymiej pojemności pamięci masowej, zintegrowanym rozwiązaniom wirtualizacji oraz obsłudze migawek, które rejestrują stan systemu w dowolnym momencie.

 

 

 

 

 

 

Kopia zapasowa w systemach Windows® i Mac®

Licencjonowane bezpłatnie narzędzie QNAP NetBak Replicator służy do tworzenia kopii zapasowej i przywracania plików z komputerów z systemem Windows®. Obsługa aplikacji Time Machine® firmy Apple pozwala tworzyć kopie zapasowe z komputerów Mac®.

 

 

 

 

Oparta na źródle deduplikacja QuDedup zwiększa efektywność planu kopii zapasowych

Technologia QuDedup ogranicza rozmiar danych kopii zapasowej i skraca czas kolejnych zadań kopii zapasowej. Jest to także korzystne z uwagi na przyspieszenie kopii zapasowych obejmujących wiele wersji, co zapewnia większą ochronę przed utratą danych.

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsza kopia zapasowa — oszczędzaj pamięć masową

Eliminuje redundantne dane w źródle w celu zmniejszenia rozmiaru danych kopii zapasowej o nawet 75% w celu oszczędzania pamięci masowej.

 

 

 

 

 

 

Druga kopia zapasowa — oszczędzaj czas

Zdeduplikowane dane powodują, że kolejne zadania tworzenia kopii zapasowej są wykonywane szybciej i umożliwiają wykonywanie wielu wersji kopii zapasowej. Wiele wersji kopii zapasowej może istotnie zredukować ryzyko utraty danych.
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kopia zapasowa w chmurze — oszczędzaj czas i pamięć masową

Algorytm TCP BBR do sterowania spiętrzeniami doskonale poprawia szybkość transferu danych przez Internet, dzięki czemu tworzenie w chmurze kopii zapasowej plików z serwera NAS przebiega znacznie bardziej efektywnie.

 

 

 

 

Nawet 128 kanałów obserwacji w aplikacji QVR Pro na potrzeby skutecznego systemu monitoringu bezpieczeństwa

TS-1886XU-RP obsługuje rozwiązanie do monitoringu QVR Pro z 8 licencjonowanymi bezpłatnie kanałami monitoringu i możliwością ich rozszerzenia do 128* po zakupie dodatkowej licencji w przypadku większej implementacji systemu bezpieczeństwa. Aplikacja QVR Pro obsługuje ponad 5000 modeli kamer IP, w tym wszystkie dostępne obecnie na rynku standardowe kamery z obiektywem typu rybie oko. Zastosowano szereg zaawansowanych funkcji pozwalających w pełni wykorzystać potencjał kamer typu rybie oko, takich jak możliwość wyświetlania różnych obszarów obrazu z jednej kamery na dziewięciu kanałach oraz międzyplatformowe, przyspieszane sprzętowo dekodowanie obrazu z kamer. Dzięki wydajnym funkcjom monitoringu oprogramowanie QVR Pro pozwala zwiększać bezpieczeństwo przy jednoczesnym zapewnieniu elastyczności i opłacalności wdrożenia.

 

 

Buduj ekonomiczne środowisko sieci pamięci masowej SAN z technologią Fibre Channel

Typowe urządzenia sieci SAN (Storage Area Networks) z technologią Fibre Channel są często drogie. Teraz masz przyjazne dla budżetu opcje łatwego dodawania urządzeń NAS do środowiska sieci SAN. Po zainstalowaniu karty Fibre Channel marki Marvell®, ATTO® lub QNAP w urządzeniu TS-1886XU-RP możesz skonfigurować target Fibre Channel przy użyciu aplikacji iSCSI & Fibre Channel i skorzystać z wielu zalet serwera NAS marki QNAP, w tym ochrony za pomocą migawek, technologii relokacji danych Qtier™, przyspieszania pamięcią podręczną SSD i wielu innych. Dodatkowo funkcje maskowania LUN i powiązania portów stanowią dodatkową warstwę bezpieczeństwa danych.

 

Więcej aplikacji użytkowych

 

 

 

 

 

Centrum powiadomień

Konsoliduje wszystkie zdarzenia, alerty i powiadomienia z systemu QTS, udostępniając bieżące informacje o stanie serwera NAS i ułatwiając zarządzanie nim.

 

 

 

 

Doradca zabezpieczeń

Portal poświęcony zagadnieniom bezpieczeństwa serwera NAS, w którym można sprawdzić luki zabezpieczeń i uzyskać rekomendacje dotyczące zwiększenia jego bezpieczeństwa. Z portalem zintegrowano także oprogramowanie do skanowania pod kątem wirusów i złośliwego oprogramowania.

 

 

 

 

Qsirch

Zaawansowane, podobne do wyszukiwarki Google, narzędzie firmy QNAP do szybkiego wyszukiwania konkretnych obrazów, muzyki, filmów, dokumentów i e-maili według słów kluczowych, koloru i innych kryteriów wyszukiwania.

 

  

 

 

Boxafe

Umożliwia tworzenie kopii zapasowej lub synchronizowanie plików, e-maili, kalendarzy i kontaktów z usług Google™ G Suite i Microsoft® Office 365® z serwerem NAS w celu ochrony korporacyjnych danych w chmurze.

 

 

 

 

 

 

Browser Station

Włącz zdalny dostęp do lokalnych zasobów sieci LAN poprzez przeglądarki NAS bez skomplikowanych ustawień VPN.

 

 

 

 

 

 

Qmiix

Rozwiązanie platformy integracyjnej jako usługi (Integration Platform as a Service — iPaaS), które umożliwia łączenie aplikacji i urządzeń z serwerem NAS firmy QNAP w celu automatyzacji codziennych zadań i zwiększenia produktywności.

 

 

Standardowa gwarancja 5-letnia

Model TS-1886XU-RP jest standardowo objęty bezpłatną gwarancją 5-letnią. Tak atrakcyjne warunki gwarancji świadczą najlepiej o zaangażowaniu firmy QNAP w tworzenie klientom warunków do niezakłóconej pracy poprzez utrzymywanie nieprzerwanej dostępności usług.

 

 


Procesor Czterordzeniowy procesor Intel® Xeon® D-1622 o taktowaniu 2,60 GHz (zwiększanym do 3,2 GHz)
Architektura procesora 64-bitowy x86
Pamięć systemowa 8 GB UDIMM DDR4 ECC (2 x 4 GB)
Maksymalna pojemność pamięci 128 GB (4 x 32 GB)
Gniazdo pamięci 4 x Long-DIMM DDR4
Pamięć flash 5 GB (zabezpieczenie przed podwójnym uruchomieniem systemu operacyjnego)
Wnęka dysków Przód: 12 dysków 3,5-calowych SATA 6 Gb/s, 3 Gb/s
Tył: 6 dysków 2,5-calowych SATA 6 Gb/s, 3 Gb/s
Kompatybilność dysków 3,5-calowe wnęki:
3,5-calowe dyski twarde SATA
2,5-calowe dyski twarde SATA
2,5-calowe dyski SSD SATA

2,5-calowe wnęki:
2,5-calowe dyski SSD SATA
Wymieniany podczas pracy  
Obsługa przyspieszenia pamięci podręcznej SSD  
Port Gigabit sieci Ethernet (RJ45) 4
Port 10 Gigabit sieci Ethernet 2 porty 10GbE SFP+ SmartNIC
Fabrycznie zainstalowana karta 10GbE PCIe
Gniazdo PCIe 4
Gniazdo 1: PCIe Gen 3 x4
Gniazdo 2: PCIe Gen 3 x8 lub x4
Gniazdo 3: PCIe Gen 3 x4
Gniazdo 4: PCIe Gen 3 x8 lub x4
*Gniazdo 4 jest fabrycznie instalowane z kartą sieciową 10GbE.
**Gniazdo 2 zapewnia szerokość PCIe Gen 3 x8 w przypadku niekorzystania z gniazda 1, i zapewnia szerokość PCIe Gen 3 x4 w przypadku korzystania z gniazda 1.
***Gniazdo 4 zapewnia szerokość PCIe Gen 3 x8 w przypadku niekorzystania z gniazda 3, i zapewnia szerokość PCIe Gen 3 x4 w przypadku korzystania z gniazda 3.
USB 3.2 Gen 1 port 2
Kształt Do montażu stelażowego
Wskaźniki LED HDD, stan, LAN, stan gniazda rozszerzenia pamięci masowej
Przyciski Zasilanie, reset
Wymiary (wys. x szer. x gł.) 88,3 × 482 × 549,7 mm
Waga (netto) 12.73 kg
Waga (brutto) 18.69 kg
Temperatura robocza 0 - 40 °C (32°F - 104°F)
Wilgotność względna 5-95% bez kondensacji, temperatura mokrego termometru: 27 ˚C (80,6 ˚F)
Zasilacz 550W(x2), 100-240 V
Pobór mocy: Tryb pracy, typowy 117.92 W
Wentylator Wentylator systemu: 3 x 60mm, 12 V prądu stałego
Poziom dźwięku 56.9 db(A)
Ostrzeżenie systemowe Brzęczyk

 

Operating System

QTS 4.4.1 (embedded Linux)

Supported Client Operating Systems
 1. Apple Mac OS 10.7 or later
 2. Linux and UNIX
 3. Microsoft Windows 7, 8, and 10
 4. Microsoft Windows Server 2003, 2008 R2, 2012, 2012 R2 and 2016, 2019
Supported Browsers
 1. Apple Safari 7 or later
 2. Google Chrome
 3. Microsoft Internet Explorer 10 or later
 4. Mozilla Firefox
Supported Languages

Chinese (traditional and simplified), Czech, Danish, Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Norwegian, Polish, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Spanish, Swedish, Thai, and Turkish

Supported File Systems
 1. Internal hard drive (EXT4)
 2. External hard drive (EXT3, EXT4, NTFS, FAT32, HFS+, and exFAT)

Note: To use exFat you must purchase an exFAT driver license from License Center.

Network & Virtual Switch
 1. TCP/IP: Dual stack (IPv4 and IPv6)
 2. Jumbo frame
 3. Port trunking(Link aggregation)
  • failover
Web Server
 1. HTTP/HTTPS Connections (TLS 1.0/1.1/1.2)
 2. Supports WebDAV Connection
 3. Supports Virtual Host (Max: 32)
 4. Importable SSL Certificate
Security
 1. Network access protection with auto-blocking (SSH, Telnet, HTTP(S), FTP, CIFS/SMB, and AFP)
 2. Host access control for shared folders (CIFS/SMB)
 3. AES 256-bit folder-based and volume-based encryptions which are validated by FIPS 140-2 CAVP (Cryptographic Algorithm Validation Program)
 4. 256-bit external drive encryption (AES)
Storage Management
 1. Supported RAID types: RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60, JBOD, Single
 2. RAID Hot Spare and Global Hot Spare
 3. RAID Rebuild Speed Customization
 4. Online RAID capacity expansion
iSCSI (IP SAN)
 1. iSCSI targets with multiple LUNs per target
  Note: The maximum number of targets + LUN is 256.
 2. LUN mapping (LUN can be moved between iSCSI and FC if supported)
 3. LUN masking
 4. Online LUN capacity expansion
VJBOD Cloud
 1. VJBOD Cloud now supports cloud Volume/LUNs.
 2. VJBOD Cloud now supports one-to-one pairing between cloud volumes/LUNs and local stored spaces.
 3. VJBOD Cloud now supports Amazon S3 Azure, BackBlaze, HuaWei Cloud, Alibaba Cloud, HKT, Google Cloud, OpenStack, RackSpace, Wasabi cloud, IBM cloud object storage service.
 4. VJBOD Cloud now supports local stored mode, which means that data can be stored on the NAS and the data can be backed up to the cloud.
Notification Center
 1. Added support for sending notifications via SMS center (SMSC) or providers, including Nexmo, Twilio, and Clickatell.
 2. Added Outlook as an SMTP service option.
 3. Added support for sending notifications via instant messaging applications, including Skype and Facebook Messenger.
 4. Added support for Overview and History in Notification Center.
Power Management
 1. Wake-on-LAN (WoL)
 2. Standby mode for internal drives
 3. Scheduled power on and off
 4. Automatic power on after power recovery
Access Rights Management
 1. Multiple user creation
 2. User data importing and exporting
 3. User quota management
 4. Local user access control (AFP, CIFS/SMB, FTP, and WebDAV)
Domain Authentication
 1. Microsoft Active Directory (AD) and domain controller support
 2. LDAP server and client
 3. Domain user login (AFP, CIFS/SMB, FTP, and File Station)
myQNAPcloud
 1. Free host name registration (DDNS)
 2. Optional myQNAPcloud SSL certificates (DDNS)
 3. Auto router configuration using UPnP
 4. Web-based file manager with HTTPS 2048-bit encryption
Qsync
 1. File syncing across multiple devices with SSL secure connection
 2. Selective synchronization for specific folders or subfolders
 3. Team folders as file center for better collaboration
 4. File sharing using email links
Resource Monitor
 1. Monitoring of NAS system resources such as CPU, memory and network
 2. Monitoring of NAS storage resources such as volumes, RAID, and disk activity
 3. Monitoring of NAS application resource use
 4. Creation of extra swap space when SSDs are installed
Helpdesk
 1. Reporting of issues to the QNAP support team, with automatic collection of system information
 2. Remote connection between QNAP support engineers and NAS for issue resolution (with user permission)
Web Desktop Administration
 1. Multi-window, multitasking system management
 2. Smart toolbar and dashboard for system status display
 3. SNMP versions 2 and 3
 4. Resource monitor
File Server
 1. File sharing across Windows, Mac, and Linux/UNIX
 2. Microsoft networking (CIFS/SMB)
 3. Apple networking (AFP)
 4. NFS version 3/4 services
FTP Server
 1. FTP, SFTP and TFTP protocols
 2. FTP over SSL/TLS (explicit FTPS)
 3. FXP support
File Station
 1. Integrate with HybridMount which supports File Cloud Gateway and File Station Mount mode. File Station Mount mode supports:
  • Cloud drive mounting for Google Drive, Dropbox, Microsoft OneDrive, Microsoft OneDrive for Business, HiDrive, Amazon Cloud Drive, Yandex Disk and Box
  • Remote shared folder mounting (CIFS/SMB, FTP, and WebDAV)
 2. Restore QDFF files and folders with HBS 3
Qfiling
 1. Auto filing
 2. Recipe function
 3. Archiving through iSCSI, USB, DVD and remote NAS
 4. Advanced settings
HBS (Hybrid Backup Sync)
 1. Cloud storage backup to Amazon Glacier, Amazon S3, Azure Storage, Google Cloud Storage, HKT Object Storage, OpenStack Swift, WebDAV
 2. Cloud storage syncing with Alibaba Cloud, Amazon Drive, Amazon S3, BackBlaze B2, Box, Dropbox, OneDrive, Google Drive, HiDrive, hubiC, OneDrive, OneDrive For Business, ShareFile, Yandex Disk
 3. RTRR server & client with bandwidth control
 4. Rsync server with download bandwidth control
Multimedia Console
 1. Integrating indexing, transcoding, thumbnail generation, and content management.
 2. New content management design, configuring content sources for QTS multimedia applications.
 3. View the status of multimedia apps and services all on the same screen.
 4. Video transcoding (240p, 360p, 480p, 720p and 1080p resolution)
QuMagie
 1. Browse photos in timeline view or folder view.
 2. Virtual albums and smart albums.
 3. AI-assisted photo management, classifying people, things, places, etc.

Note: QuMagie Core is necessary for AI recognition. Supported on NAS models with 4GB RAM.

Photo Station
 1. Photo organization by thumbnail, list, timeline, or folder
 2. Virtual and smart albums
 3. Validity control for album sharing
 4. Photo tagging with text, colors, and ratings
Music Station
 1. Music playing and sharing through web browsers
 2. Music streaming to multiple devices
 3. Changing of album covers through Google search or by uploading photos
 4. Internet radio (MP3)
Video Station
 1. Video organization by thumbnail, list, timeline, or folder
 2. Virtual and smart collections
 3. Video tagging with text, colors, and ratings
 4. Video link sharing through social media and email
Virtualization Station
 1. Virtual machine creation (Windows, Linux, Unix, and Android)
 2. Virtual machine importing, exporting, cloning, snapshot capturing, backup, and restoration
 3. Console display using HDMI output (QVM)
 4. HTML5-based shared remote console
Container Station
 1. Support for LXC and Docker
 2. Application downloading from the built-in Docker Hub Registry
 3. One-click installation
 4. Container importing and exporting
Qsirch
 1. Full-text search
 2. Data distribution using a bar chart
 3. Previews for photos, music, videos, PDFs, Gmail, and others
 4. Advanced search operators and search scope
QVR Pro
 1. Free 8 built-in camera channels for all models
 2. Expandable up to 128 camera channels
 3. (QVR Pro Gold license required)
  Note: The maximum number of channels supported varies by NAS model, network configuration, and camera settings. For more information, visit https://www.qnap.com/go/qvr-nas-selector.
 4. Support for using QVR Pro as the motion detector
QVR Pro Client (Desktop)
 1. Instant switch between Live and Playback modes
 2. Dynamic and adjustable layouts for camera and E-map views
 3. Qdewarp technique for dewarping fisheye and 360-degree cameras
 4. Region of interest for each channel
QVR Pro Client (Mobile)
 1. Instant switch between Live and Playback modes
 2. Cross-platform support: Android and iOS
 3. Various advanced monitoring options, including sequential mode, PTZ control, auto cruising, and preset point control
 4. Support for receiving Instant push notifications
QVR Center
 1. Support for managing up to 128 QVR Pro servers (QVR Pro Gold license required)
 2. Statistical graphics for visualizing event data
 3. Log management for all added servers
 4. Integration with QVR Pro Client for central monitoring across multiple servers
QVR Guard
 1. Failover solution designed for QVR Pro to ensure server availability
 2. Viewing task details during the failover period
 3. Automatic switch between Standby and Takeover modes based on the QVR Pro server status
QVR Pro CamPack

Support for more camera manufacturers and models

Note: To download the Camera Package, go to QVR Pro Plug-in Center.

QUSBCam2
 1. Support for configuring USB webcams as ONVIF IP cameras (remotely manageable)
 2. Support for monitoring live views (no other apps required)
 3. Support for RTSP
Surveillance Station
 1. Support for up to 5,000 IP cameras
 2. 8 free camera licenses
  Note: To add more camera channels, you need to purchase licenses from the QNAP License Store.
 3. Instant playback for recent surveillance events
 4. Visual options for e-maps
QVPN Service
 1. VPN server
  • Friendly graphical overview page.
  • Secure remote access with PPTP, L2TP/IPSec, OpenVPN, QBelt(QNAP proprietary) protocol.
  • Support for a maximum of 100 clients.
DLNA Server
 1. Support for DLNA/UPnP TVs and players such as PlayStation 4 and Xbox One
 2. Support for CUE indexing file for APE and FLAC
Q'center (NAS CMS)
 1. Monitoring of multiple NAS devices
 2. Utilization history reports
 3. Unified configuration management
 4. Monitoring of NAS devices behind NAT routers with Connect to Q'center
Qfinder Pro
 1. QNAP NAS location on the same local network
 2. NAS shared folder mounting
 3. Basic setting configuration (firmware, SMTP server, and network settings)
 4. Storage Plug & Connect (Windows only)
Chromecast
 1. Video, photo and music streaming to Apple TV (via Qmedia) or Chromecast using the following:
  • NAS applications: File Station, Music Station, Photo Station, and Video Station
  • Mobile applications: Qfile, Qmusic, Qphoto, and Qvideo

Note: You must install the Media Streaming add-on from App Center.

Download Station
 1. PC-less downloads (BitTorrent, FlashGet, FTP/FTPS, HTTP/HTTPS, QQDL, and Thunder)
  Note:
  • The application supports a maximum of 500 tasks.
  • The maximum number of concurrent downloads is 90 (30 BT/PT, 30 HTTP, 30 FTP)
 2. BitTorrent: Support for search, magnet links, private trackers, and proxy
Notes Station 3
 1. Insert Evernote Notes in Notes Station 3
 2. Enable Embedding YouTube video into Notes
 3. Table creation using the insert table editor
HD (HybridDesk) Station
 1. Photo, video, and music playback on TV through HDMI
 2. Support for Chrome and Firefox
 3. Support for international keyboards and mouse input
 4. User login permissions

Note: The decoding capability of the CPU and graphics card may affect playback of some video files.

Linux Station
 1. Usage of the NAS as a Linux-based computer
 2. Support for Ubuntu 14.04, Ubuntu 16.04 and Ubuntu Kylin 16.04
 3. Application downloading and usage from the Ubuntu Software Center
 4. Remote desktop for remote monitoring and accessing of Ubuntu

Note: The application requires at least 4 GB of memory and installation of Container Station.

Qcontactz
 1. One-way scheduled sync of contacts from multiple Google accounts
 2. Contact importing from CSV or vCard 3.0 files
 3. Contact exporting to CSV or vCard 3.0 files
 4. Duplicate contact searching and merging
IFTTT Agent
 1. Daily task automation
 2. Social media data archiving
 3. File synchronization between the NAS and various cloud services
 4. System event notifications on Line, Skype, Gmail, and mobile phones
Qmiix Agent
 1. File synchronization between the NAS and various cloud services
 2. View miixes made using the Qmiix web portal that include triggers and actions involving QNAP apps.
 3. Create miixes for web-based and NAS-related apps.
 4. Create miixes on the Qmiix web portal that include File Station, a QNAP app
Security Counselor
 1. Multiple Security Policies (Basic/Intermediate/Advanced/Custom).
 2. Checks NAS settings for security weaknesses.
 3. Integrates with existing anti-virus services.
 4. Integrates with existing anti-malware services.
Malware Remover

Detects and removes malware from your QNAP NAS.

Note: To ensure the security of your NAS, update this app when new versions become available.

App Center
 1. Official and community software add-ons
 2. Automatic updates and notifications for new versions
 3. Repository for imported third-party content
 4. User-specified volume for storing applications
General Notes
 1. Designs and specifications are subject to change without notice.
 2. Some features may vary by model.
 3. QTS does not support DRM content and some IPv6 services.
 4. Some data encryption features may be unavailable because of country-specific legislative restrictions.
Deprecated Features
 1. The following features are deprecated but will continue to function until completely removed in a future release. QNAP recommends planning now for the future removal of support.
  • Telnet
  • Support for wireless ad hoc networks


Gwarancja: Producenta (36m)
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
 • Producenci