• QNAP ES2486DC-2142IT-128G

Kod producenta: ES2486DC-2142IT-128G
Brak towaru
97642.29
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h (jeśli towar jest dostępny w magazynie)
Cena przesyłki 0
Kurier 0
Dostępność 0 szt.
Waga 0.15 kg

Mocny i ekonomiczny serwer Enterprise ZFS NAS z procesorem Intel® Xeon® D zoptymalizowany pod kątem deduplikacji in-line i zastosowań typu all-flash.

 

Model ES2486dc serwera Enterprise ZFS NAS to pierwszy wysokodostępny serwer NAS firmy QNAP z macierzami all-flash i dwoma aktywnymi kontrolerami. Napędzany procesorem Intel® Xeon® D-2142IT z 8 rdzeniami/16 wątkami serwer ES2486dc obsługuje maksymalnie 24 2,5-calowe dyski SAS SSD 12 Gb/s i zapewnia doskonałą wydajność operacji we/wy. Wydajność losowego zapisu w macierzach all-flash jest dodatkowo zwiększana przez zoptymalizowany pod kątem tych nośników system operacyjny QES 2.1.1 instalowany fabrycznie na serwerze ES2486dc. System QES wykorzystuje system plików ZFS do obsługi zarządzania woluminami logicznymi; oparta na blokach deduplikacja in-line i kompresja danych ogranicza liczbę operacji we/wy i zużycie pamięci masowej, co znacząco wydłuża okres eksploatacji nośników SSD i zwiększa wskaźnik cena-wydajność dla macierzy pamięci masowej typu all-flash. W połączeniu z praktycznie nieograniczoną liczbą migawek i aplikacją SnapSync do ochrony danych, działający pod kontrolą systemu QES serwer ES2486dc kwalifikuje się do wymagających aplikacji biznesowych, takich jak newralgiczne serwery plików, serwery wirtualizacji, VDI, średniej wielkości centrum przetwarzania danych, strumieniowanie wideo, pamięć masowa systemu monitoringu oraz efektywny system tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych.

 

Zastosowanie dwóch kontrolerów w układzie aktywny-aktywny z procesorami Intel® Xeon® D pozwala uzyskać wysokie wskaźniki dostępności dzięki nadmiarowości i minimalizacji przestojów.

 

 

Przyspieszenie odczytu danych z wykorzystaniem pamięci flash w połączeniu z ochroną danych poprzez chroniony zasilaniem akumulatorowym zapis z pamięci DRAM do pamięci podręcznej przekłada się na najwyższą w branży wydajność dostępu swobodnego.

 

 

Możliwości rozbudowy poprzez magistralę PCIe pozwalają zwiększyć wydajność aplikacji przy użyciu kart sieciowych 10GbE/25GbE/40GbE.

 

 

Cztery porty 10GbE SFP+ przyspieszają udostępnianie dużych plików i intensywne transfery danych w zastosowaniach związanych z wirtualizacją lub centrum przetwarzania danych.

 

 

Połączenie praktycznie nieograniczonej liczby migawek z funkcją SnapSync do tworzenia zdalnych kopii zapasowych migawek ułatwia przedsiębiorstwom przywracanie kluczowych usług w jak najkrótszym czasie.

 

 

Obsługa wirtualizacji pamięci masowej w środowiskach VMware® vSphere® 6.5, Windows Server® 2019 i Citrix® XenServer® 7.0. Kompatybilność ze środowiskami chmurowymi OpenStack®.

 

Wysoka dostępność w konfiguracji aktywny-aktywny i optymalna wydajność pamięci masowej

W systemie pamięci masowej o architekturze aktywny-aktywny oba kontrolery mogą świadczyć wszechstronne usługi, w odróżnieniu od systemów o architekturze aktywny-zapasowy z pojedynczym kontrolerem. Zaletą architektury aktywny-aktywny jest brak bezczynnych zasobów komputerowych. Aby wykorzystać możliwości architektury aktywny-aktywny w modelu ES2486dc, firma QNAP zaleca utworzenie wielu pul pamięci i rozłożenie obciążenia na oba kontrolery w celu umożliwienia jednoczesnego wyjścia z obu kontrolerów i lepszego równoważenia obciążeń.

System z jednym kontrolerem w architekturze aktywny-zapasowy

Używanie dwóch systemów w konfiguracji wysokiej dostępności nie tylko wymaga podwójnych wydatków, ale może również powodować nierównomierne rozłożenie obciążenia, gdyż przetwarzanie danych odbywa się tylko na systemie aktywnym. Ponadto przerwa w zasilaniu grozi utratą danych, a skuteczność architektury wysokiej dostępności jest uzależniona od ciągłości połączeń sieciowych.


Sy

stem z dwoma kontrolerami w konfiguracji aktywny-aktywny

Oba kontrolery serwera ES2486dc mogą obsługiwać ruch sieciowy z dwuścieżkowym interfejsem SAS, a funkcja Copy-To-Flash chroni przed utratą danych w razie awarii zasilania. Pozwala to nie tylko bardziej efektywnie używać zasobów obliczeniowych, ale również zapewnić wysoką dostępność i wydajność usług pamięci masowej korzystających między innymi z protokołów SMB, NFS i iSCSI.

Dwa kontrolery z procesorem Intel® Xeon® D optymalizują bieżącą deduplikację i obciążenia SSD

Napędzany 8-rdzeniowymi (16 wątków) procesorami Intel® Xeon® D-2142IT serwer ES2486dc oferują znaczną moc obliczeniową w celu maksymalizacji wydajności bieżącej deduplikacji i kompresji danych. Architektura z podwójnym kontrolerem aktywny-aktywny zapewnia obsługę przełączania awaryjnego — w razie awarii jednego kontrolera drugi może szybko przejąć jego zadania. Dodatkowo nadmiarowe zasilacze i wentylatory z możliwością wymiany podczas pracy oferują firmom wysoką dostępność z praktycznie zerowymi przestojami. Serwer ES2486dc łączy się z modułem rozszerzającym JBOD (EJ1600 v2) przez dwuścieżkowy interfejs mini-SAS, co umożliwia nieprzerwane działanie nawet w przypadku odłączenia kabla JBOD.

64K Sequential Read/Write
Read
8752 MB/s
Write
4065 MB/s
4K Random Read/Write
Read
603162 IOPS*
Write
200681 IOPS
*Use 2 LUNs

Tested in QNAP Labs. Figures may vary by environment.

Test Environment:
NAS: ES2486dc
FW: ES-DUAL_20191218-2.1.1.0199
CPU: Intel(R) Xeon(R) D-2142IT 1.90GHz (8C/16T)
SSD: Seagate 200GB SAS SSD ST200FM0053 *24
RAM: 48 GB per controller
NIC: Onboard XL710 (10GbE*4 SFP+) per controller, MTU=9000

Servers:
2 Servers
CPU: Intel Core i7-7700 3.60GHz (4C/8T)
OS: Windows Server 2016
RAM: 32 GB, 8GB*4
NIC: QNAP LAN-10G2SF-MLX*2, MTU=9000

Technologia wielopoziomowej pamięci podręcznej z obsługą operacji odczytu i zapisu zwiększa wydajność pamięci masowej

Serwer ES2486dc obsługuje równolegle pamięci podręczne odczytu — główną (L1 ARC) i pomocniczą SSD (L2 ARC) oraz pamięć podręczną zapisu (ZFS Intent Log — ZIL) dla operacji synchronicznych, co pozwala sprostać wymaganiom wydajnościowym różnych aplikacji korporacyjnych.

Do 512 GB pamięci operacyjnej Pamięć podręczna NVRAM zmniejsza ryzyko utraty danych z pamięci podręcznej zapisu Pamięć podręczna SSD
Każdy kontroler ma osiem gniazd RDIMM, co umożliwia zainstalowanie maksymalnie 512 GB pamięci operacyjnej.

Uwaga: Pamięć główna zarezerwuje 8 GB na pamięć podręczną ZIL.
W razie nagłej awarii zasilania funkcja Copy To Flash (C2F) pozwala zapisać dane z chronionej zasilaniem akumulatorowym pamięci podręcznej DRAM na dysk SSD M.2, aby zapewnić im ochronę.

Uwaga: Aby zapewnić bezpieczeństwo danych pamięci podręcznej zapisu, firma QNAP zaleca coroczną wymianę modułu BBU. Firma QNAP oferuje roczną gwarancję na modułu BBU.
Konfiguruj buforowanie w oparciu o dyski SSD w celu zwiększenia wydajności operacji we/wy i minimalizowania opóźnienia dla woluminu pamięci masowej.

 

Elastycznie korzystaj z dysków SSD SAS lub SATA w ramach swojego budżetu IT

Chociaż dyski SSD SATA 6 Gb/s stanowią opcję wydajnej i ekonomicznej pamięci masowej, nie nadają się one do środowisk z dwoma kontrolerami, ponieważ nie obsługują podwójnych portów. Adapter QDA-SA3 skonstruowany specjalnie dla serwerów Enterprise ZFS NAS typu all-flash firmy QNAP pozwala instalować dyski SATA 6 Gb/s we wnękach na 2,5-calowe dyski SAS w serwerze ES2486dc — umożliwiając tym samym rozbudowę pojemności przy użyciu ekonomicznych dysków SATA. Zainstalowanie dysku SSD SATA z adapterem QDA-SA3 w serwerze ES2486dc z podwójnym kontrolerem pozwala korzystać ze wszystkich zalet dwuportowych dysków SAS w środowiskach pamięci masowej o wysokiej dostępności i odporności na awarie.

Rozbudowa PCIe do szybkich sieci 25GbE/40GbE

Model ES2486dc wyposażono w dwa gniazda PCIe Gen 3.0 x8 podłączone do procesora, umożliwiające instalację szybkich kart sieciowych 10GbE/25GbE/40GbE w celu zwiększenia wydajności wirtualizacji, strumieniowych transmisji multimedialnych i innych aplikacji wymagających dużej przepustowości. Zainstalowanie karty sieciowej Smart NIC, która obsługuje protokół iSER, może poprawić wydajność wirtualizacji z użyciem VMware®. Można także zainstalować kartę rozszerzenia SAS (SAS-12G2E), która pozwoli podłączyć maksymalnie siedem 16-wnękowych obudów rozszerzających EJ1600 v2 w celu płynnej rozbudowy pamięci masowej do ponad 1 PB z niezrównaną przepustowością do 48 Gb/s na połączenie hosta.

Serwer NAS z dwoma kontrolerami: Wysoka wydajność, wysoka niezawodność i wysoka dostępność

W modelu ES2486dc zastosowano dwa kontrolery w konfiguracji aktywny-aktywny w celu udostępnienia firmom niezawodnej pamięci masowej dla aplikacji biznesowych o znaczeniu krytycznym.

QES 2.1.1: system plików ZFS i optymalna wydajność konfiguracji all-flash

Serwer ES2486dc pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego QES (QNAP Enterprise Storage) 2.1.1, który oparto na prostym i wydajnym jądrze FreeBSD oraz systemie plików ZFS, i przeznaczono do wymagających aplikacji klasy korporacyjnej. System QES 2.1.1 zapewnia niezawodną ochronę danych, sprawne odtwarzanie i inne funkcje klasy korporacyjnej, a dzięki optymalizacji do pracy z pamięcią masową flash pozwala uzyskiwać najwyższą wydajność macierzy dysków flash, maksymalizując sprawność krytycznych usług i eliminując wyzwania spotykane w środowiskach VDI. Dostępne w systemie QES 2.1.1 funkcje jakości usług (QoS) pozwalają utrzymywać przewidywalną wydajność pamięci masowej w środowiskach obsługujących wiele aplikacji. Zoptymalizowany pod kątem pamięci flash system QES 2.1.1 charakteryzuje się taką samą prostą obsługą jak system QTS, dzięki czemu użytkownicy korporacyjni mogą go łatwo poznać, łatwa jest także jego implementacja w dotychczasowej infrastrukturze IT.

Porównanie systemów QES i QTS

  QES 2.1.1
System QNAP dla przedsiębiorstw
QTS
System QNAP dla serwerów NAS
Jądro systemu operacyjnego FreeBSD Linux
System plików ZFS Ext4
SMB/FTP/NFS/iSCSI    
Całościowa integralność danych    
Limit liczby migawek 65535 1024
Zdalne tworzenie i odtwarzanie kopii zapasowych SnapSync Replikacja migawek
Deduplikacja danych in-line   Deduplikacja danych kopii zapasowych w źródle
(HBS 3)
Kompresja danych in-line    
Kompaktowanie danych in-line    
Migawki z uwzględnieniem aplikacji Snapshot Agent
Sprzętowy komponent dostawcy VSS
(QNAP NetBak Replicator)
Snapshot Agent
Sprzętowy komponent dostawcy VSS
(QNAP NetBak Replicator)
Qtier (automatyczna relokacja danych)    
App Center    
Usługi aplikacji
(Virtualization Station, serwer WWW, usługi multimediów itp.)
   
Scenariusze zastosowań • Niezawodna pamięć masowa do zadań biznesowych o znaczeniu krytycznym.
• Idealna pamięć masowa kopii zapasowych dla serwera Enterprise ZFS NAS z dwoma kontrolerami.
• Wydajna i maksymalnie opłacalna pamięć masowa z dyskami SSD i technologią Qtier.
• Pamięć masowa do hostowania maszyn wirtualnych i kontenerów aplikacji.
• Serwer aplikacji korzystający z usług systemu QTS (serwer WWW, serwer VPN, serwer FTP itp.).

 

Pełne wykorzystanie potencjału dysków SSD: opłacalność, elastyczność i maksymalna wydajność

W systemie QES 2.1.1 zastosowano opracowany specjalnie przez firmę QNAP algorytm łączenia zapisu, który pozwala dodatkowo zoptymalizować wydajność środowisk all-flash w systemie plików ZFS dla potrzeb zarządzania danymi i obsługi krytycznych usług w środowiskach korporacyjnych.

 • Algorytm łączenia zapisu

  Przekształca wszystkie operacje zapisu losowego w operacje zapisu sekwencyjnego, zmniejszając obciążenie we/wy. Pozwala to nie tylko wymiernie zwiększyć wydajność zapisu losowego w środowiskach all-flash, ale również wydłuża okres eksploatacji dysków SSD.

 • Zapas alokacji definiowany programowo

  Użytkownicy mogą skonfigurować dodatkowy zapas alokacji dla dysków SSD (od 1% do 60%) i pul pamięci (od 1% do 40%), aby uzyskać przyrost wydajności przekraczający 100%.

Deduplikacja i kompresja optymalizuje wykorzystanie pamięci masowej na potrzeby wirtualizacji

Działający pod kontrolą systemu QES serwer ES2486dc udostępnia przedsiębiorstwom najbardziej ekonomiczną platformę zdalnych pulpitów wirtualnych oraz hurtowni danych o znaczeniu krytycznym.

 

 

 

Deduplikacja danych in-line

Zastosowanie blokowej deduplikacji danych pozwala zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni i znacznie ograniczyć wymagania względem pojemności pamięci masowej.

 

 

 

 

 

Kompresja in-line

Zastosowanie kompresji zmniejsza rozmiar danych i natężenie operacji we/wy, a tym samym zwiększa wydajność. W środowiskach VDI deduplikacja pulpitów wirtualnych bardzo usprawnia ich buforowanie w celu zapewnienia optymalnej wydajności udostępniania.

 

 

 

 

Kompaktowanie in-line

Szczególnie użyteczne w zwiększaniu efektywności wykorzystania pamięci masowej SSD w przypadku generowania powtarzalnych danych lub dużych ilości małych plików (np. dzienników transakcji w bankowości lub handlu elektronicznym). Zwiększa to opłacalność systemów pamięci masowej all-flash.

 

 

Integralność danych i niezawodność dzięki samonaprawie

Serwer ES2486dc z systemem operacyjnym QES zaprojektowano z myślą o zapewnieniu integralności danych. Zastosowane algorytmy całościowych sum kontrolnych pozwalają wykrywać i korygować ciche uszkodzenia danych powodowane przez usterki sprzętu, błędy w oprogramowaniu układowym lub błędy metadanych. W razie wykrycia naruszenia integralności system QES automatycznie naprawia dane na podstawie danych z kopii lustrzanej i dopiero wtedy przekazuje je do aplikacji.

 

Sprawna obsługa zdalnych kopii zapasowych dzięki niemal nieograniczonej liczbie migawek i synchronizacji SnapSync

Serwer ES2486dc obsługuje do 65 535 migawek jednostek LUN iSCSI i folderów udostępnionych. Inaczej mówiąc, jeśli co godzinę jest tworzona migawka, i codziennie powstaje 24 migawki, możesz tworzyć migawki przez 7 lat, bez konieczności usunięcia choćby jednej! Serwer ES2486dc replikuje także migawki na serwery zdalne za pomocą opartej na blokach aplikacji SnapSync. W razie awarii ośrodka podstawowego mechanizm SnapSync pozwala możliwie najszybciej przywrócić sprawność usług niezbędnych dla działalności przedsiębiorstwa.

image

Ciągłość biznesowa

Technologia kopiowania przy zapisie umożliwia natychmiastowe tworzenie migawek systemu QES bez wpływu na trwające operacje zapisu. Funkcja SnapSync obsługuje przyrostowe kopie zapasowe oraz deduplikację i kompresję w czasie rzeczywistym. Aby zminimalizować ilość synchronizowanych danych i obciążenie sieci, źródłowy system ES2486dc wykonuje deduplikację jeszcze przed skompresowaniem metadanych.

image

VMware SRM

Funkcja SnapSync obsługuje oprogramowanie VMware Site Recovery Manager (SRM), które stanowi rozwiązanie klasy korporacyjnej do aplikacji wirtualnych umożliwiające zdalne tworzenie kopii zapasowych i przywracanie danych po awarii. Zastosowanie adaptera replikacji pamięci masowej (SRA) dla usługi SRM pozwala przenieść na serwer QNAP NAS obciążenia związane z operacjami na serwerze ESXi®, aby przyspieszyć i uprościć proces tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych maszyn wirtualnych.

 

Tworzenie kopii zapasowych aplikacji obsługujących usługi VSS w środowiskach VMware i Windows w aplikacji QNAP Snapshot Agent

QNAP NetBak Replicator to łatwe w obsłudze i zgodne z usługami VSS oprogramowanie, które pomaga firmom w tworzeniu pełnych kopii zapasowych w środowiskach centrów danych i wirtualizacji bez dodatkowego oprogramowania. W celu zbudowania środowiska operacyjnego aplikacji QNAP Snapshot Agent ze sprzętowym komponentem dostawcy VSS wystarczy zainstalować na jednym serwerze wszystkie aplikacje (w tym usługę VSS, komponent żądający, komponent dostawcy i aplikację QNAP Snap Agent) wraz z aplikacjami obsługującymi usługę VSS, a uruchomienie takiego środowiska wymaga tylko jednego systemu ES2486dc i jednego serwera.

Zgodność ze środowiskami wirtualizacji VMware, Microsoft i Citrix oraz obsługa protokołu iSER

Model ES2486dc obsługuje środowiska VMware® vSphere® 6.5, Windows Server® 2019 i Citrix XenServer® 7.0 dla maksymalnej elastyczności wdrażania i zarządzania w środowiskach wirtualizacji. Obsługa technologii VMware® VAAI i Microsoft® ODX pozwala zwiększać wydajność poprzez odciążanie odpowiednio serwera ESXi® lub funkcji Hyper-V®. Obsługiwane są także wtyczki vSphere Client i Web firmy QNAP w celu zwiększenia efektywności operacji i zarządzania w zastosowaniach związanych z wirtualizacją. W przypadku serwerów ES2486dc i VMware® ESXi z zainstalowanymi kartami sieciowymi Smart NIC z obsługą protokołu iSER można zwiększyć wydajność wirtualizacji VMware® dzięki odciążaniu procesora z wykorzystaniem zalet iSER.

Wbudowana gotowość na architekturę OpenStack, co pozwala eksperymentować z korporacyjnymi usługami chmurowymi od razu po instalacji

System QES obsługuje usługi udostępniania plików OpenStack® Cinder i Manila. Dzięki zastosowaniu sterownika usługi Cinder firmy QNAP serwer ES2486dc może udostępniać maszynom wirtualnym blokową pamięć masową. Umożliwia to szybsze wdrażanie maszyn wirtualnych i usprawnia dostęp do ich obrazów za pośrednictwem interfejsu iSCSI, a także ułatwia integrację z komercyjnymi platformami przestrzeni w chmurze. W ten sposób przedsiębiorstwa mogą tworzyć elastyczne, ekonomiczne i łatwe w obsłudze rozwiązanie pamięci masowej.

Standardowa gwarancja 5-letnia

Model ES2486dc jest standardowo objęty bezpłatną gwarancją 5-letnią. Tak atrakcyjne warunki gwarancji świadczą najlepiej o zaangażowaniu firmy QNAP w tworzenie klientom warunków do niezakłóconej pracy poprzez utrzymywanie nieprzerwanej dostępności usług.

 

 


Procesor 8-rdzeniowy procesor Intel® Xeon® D-2142IT o taktowaniu 1,90 GHz (zwiększanym do 3,0 GHz) na każdy kontroler
Architektura procesora 64-bitowy x86
Koprocesor arytmetyczny FPU
 •  
Mechanizm szyfrowania
 •  (AES-NI)
Pamięć systemowa 64 GB RDIMM DDR4 ECC (4 x 16 GB) na każdy kontroler
Maksymalna pojemność pamięci 512 GB (8 x 64 GB)
Gniazdo pamięci 8 x R-DIMM/LR-DIMM DDR4
WAŻNE: Można korzystać tylko z jednego rodzaju modułu DIMM jednocześnie. Nie należy używać zarejestrowanych modułów DIMM (RDIMM) z pamięcią DIMM (LRDIMM) o dużej redukcji obciążenia.
Pamięć flash 4GB (zabezpieczenie przed podwójnym uruchomieniem systemu operacyjnego)
Wnęka dysków 24 dysków 2,5-calowych
SAS 12 Gb/s, zgodność wsteczna z SAS 6 Gb/s
Kompatybilność dysków 2,5-calowe wnęki:
2,5-calowe dyski twarde SAS/SATA
2,5-calowe dyski SSD SAS/SATA
1. W przypadku instalacji dysku twardego SATA/dysku SSD wymagany jest adapter QDA-SA3.
2. Adapter QDA-SA3 jest przeznaczony dla serwera QNAP Enterprise ZFS NAS i umożliwia korzystanie z dysku SATA 6 Gb/s w 2,5-calowej wnęce na dyski SAS
Wymieniany podczas pracy
 •  
Obsługa przyspieszenia pamięci podręcznej SSD
Read cache only
Pamięć podręczna do funkcji kopiowania do pamięci Flash (C2F) 1 na kontroler (64 GB)
Port Gigabit sieci Ethernet (RJ45) 3 na kontroler (jeden do zdalnego zarządzania)
Port 10 Gigabit sieci Ethernet 4 x 10GbE SFP+ na każdy kontroler
Ramka Jumbo
 •  
Gniazdo PCIe 2
Gniazdo 1: PCIe Gen 3 x8 (CPU)
Gniazdo 2: PCIe Gen 3 x8 (CPU)
USB 3.2 Gen 1 port 2 na kontroler
Kształt 2U, do montażu stelażowego
Wskaźniki LED Dioda LED zasilania systemu (zielona): wł./wył.
Stan systemu (zielona/pomarańczowa): działa, błędy systemu, brak energii, tryb zdegradowanej macierzy RAID, awaria pamięci, awaria wentylatora/zasilania, zbyt wysoka temperatura systemu/dysku, zbliżanie się do wartości progowej puli magazynu, system przeprowadza operację przejęcia, odłączenie zasilacza
Wyświetlacz LCD stanu (dwucyfrowy): Stan połączenia JBOD
Przyciski Zasilanie, reset
Wymiary (wys. x szer. x gł.) 88,3 × 483 × 545,1 mm
Waga (netto) 27,41 kg
Waga (brutto) 32,83 kg
Temperatura robocza 0 - 40 °C (32°F - 104°F)
Wilgotność względna 5-95% bez kondensacji, temperatura mokrego termometru: 27 ˚C (80,6 ˚F)
Zasilacz Zasilacz nadmiarowy/wymieniany podczas pracy, napięcie wejściowe: 90-264 V prądu przemiennego; 700W
Pobór mocy: Tryb pracy, typowy 579,59 W
Wentylator Moduł wentylatora wymieniany podczas pracy (60 x 60 x 38 mm, 16 000 obr./min / 12 V / 2,8 A x 3)
Poziom dźwięku 60,9 db(A)
Ostrzeżenie systemowe Brzęczyk
Standard bezpieczeństwa Oznaczenie FCC klasa A (tylko w Stanach Zjednoczonych)
CE (EN55022 klasa A, EN55024)
EN60950
BSMI
VCCI
CB
LVD

 

Operating System

QES

High Availability
 1. Active-Active dual controller for NAS
 2. Active-Active dual controller for JBOD expander
 3. MPIO for iSCSI high availability
 4. Firmware update without interrupting service
Supported Client OS
 1. Windows 7 (32/64-bit), Windows 8 (32/64-bit), Windows 10 (32/64-bit), Windows Server 2008 R2/2012/2012R2/2016
 2. Apple Mac OS X
 3. Linux & UNIX
Supported Browsers
 1. Google Chrome
 2. Microsoft Internet Explorer
 3. Mozilla Firefox
 4. Apple Safari
Multilingual Support

Chinese (Traditional & Simplified), Czech, Danish, Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Norwegian, Polish, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Spanish, Swedish, Thai, Turkish

File System

ZFS

Networking
 1. TCP/IP (IPv4 & IPv6)
 2. 10 Gigabit NICs with jumbo frame (LACP, Load Balance, Failover, Round Robin)
 3. Service binding based on network interfaces
 4. Protocols: CIFS/SMB2/SMB3, NFS v3/NFS v4, FTP, FTPS, TFTP, HTTP, HTTPS, SSH, iSCSI, SNMP, SMTP, and SMSC
Security
 1. Network access protection with auto-blocking: SSH, HTTP(S), FTP, CIFS/SMB
 2. CIFS/SMB host access control for shared folders
 3. FIPS 140-2 validated AES 256-bit volume-based and shared folder data encryption
 4. Importable SSL certificates
Storage Management
 1. Storage space utilization monitoring
 2. Storage pool with RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60, RAID TP, triple Mirror
 3. Global hot spare
 4. SSD read cache
  * It doesn't support the QM2 adaptor.
Thirty Party Plug-ins
 1. SMI-S Provider
 2. vSphere Web Client Plugin​
 3. VAAI Plug-in: NFS
 4. VMware Storage Replication Adapter (SRA)
Power Management
 1. Wake on LAN
 2. Automatic power on after power recovery
 3. Network UPS support with SNMP management
Access Right Management
 1. Batch users creation
 2. Import/Export users
 3. User quota management
 4. Local user access control for CIFS/SMB and FTP
Domain Authentication Integration
 1. Microsoft Active Directory support
 2. LDAP client
 3. Domain users login via CIFS/SMB, FTP
Administration
 1. Multi-window, multi-tasking based system management
 2. Movable Icons and personalized desktop
 3. Smart toolbar and dashboard for neat system status display
 4. Smart fan Control
File Server
 1. Shared folder for CIFS/SMB, NFS and FTP
 2. File sharing across Windows, Mac, and Linux/UNIX
 3. Windows ACL
FTP Server
 1. FTP over SSL/TLS (Explicit)
 2. FXP support
 3. Passive ftp port range control
Backup Station
 1. Remote replication server over Rsync
 2. Remote replication server over SnapSync
 3. Real-time or scheduled replication over SnapSync
 4. Compression and Dedupication over SnapSync
PC Utilities
 1. Qfinder Pro: Windows, Mac, Linux
 2. myQNAPcloud Connect: Windows
 3. Snapshot agent for Windows VSS and VMware
 4. Qutil (MPIO command line tool for QES)


Gwarancja: Producenta (60m)
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Producenci